Borowski: rozmowy o problemach pokażą, że UE to szansa

28-04-2003, 15:04

PAP Marszałek Sejmu Marek Borowski uważa, że wszystkim trzeba mówić, na czym na prawdę polega szansa, jaką jest wejście Polski do Unii Europejskiej. "Nawet o trudnych sprawach trzeba mówić. Bo wtedy przekonanie, że jest to szansa dla Polski, jest trwałe i może być upowszechniane" - powiedział w poniedziałek.

Borowski na spotkaniu z uczniami LO im. Bolesława Prusa w Warszawie wygłosił wykład "Po co Unia Polsce, po co Polska Unii". Młodzież zadawała marszałkowi pytania dotyczące warunków przyszłej pracy, wymiany pieniędzy, stosunku do Polski i Polaków innych narodów.

"Nie chcemy być tańszą siłą roboczą, nie czujemy się gorsi" - podkreślali uczniowie.

Marszałek odpowiedział, że najpoważniejszym argumentem na rzecz przystąpienia do UE jest zyskanie przez Polskę uznania. "W historii bardzo często byliśmy krajem, z którym się nie liczono, wstąpienie do Unii to zmieni" - zapewnił młodzież Borowski.

"Mam nadzieję, że przynajmniej część tej młodzieży będzie w rozmowach używać usłyszanych tu argumentów" - dodał.

Warszawskie XXXV Liceum im.B. Prusa od kilku lat organizuje wystawy i spotkania poświęcone sprawom obecności Polski w Europie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Borowski: rozmowy o problemach pokażą, że UE to szansa