Borowski: Staniemy do wyborów i sprawimy PiS niespodziankę

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-01-2006, 10:57

Jeżeli PiS zdecyduje się na wcześniejsze wybory parlamentarne, wówczas staniemy do tych wyborów i sprawimy PiS niemiłą niespodziankę - zapowiedział szef SdPl Marek Borowski, po czwartkowym spotkaniu z kierownictwem SLD.

Jeżeli PiS zdecyduje się na wcześniejsze wybory parlamentarne, wówczas staniemy do tych wyborów i sprawimy PiS niemiłą niespodziankę - zapowiedział szef SdPl Marek Borowski, po czwartkowym spotkaniu z kierownictwem SLD.

"Jeśli tych wyborów nie będzie, to będziemy kontynuowali współpracę (z SLD) w wyborach samorządowych" - powiedział Borowski na wspólnej konferencji prasowej z szefem SLD.

Szef SLD Wojciech Olejniczak, pytany, czy w tym wspólnym froncie jest miejsce dla Partii Demokratycznej Władysława Frasyniuka, odpowiedział: "niczego bym nie wykluczał, ale dziś jest czas rozmów o polskiej lewicy".

Z kolei Borowski powiedział, że SdPl rozpoczęła już współpracę z PD. "Naszym zdaniem, w przypadku wyborów szybkich, to takie porozumienie wyborcze powinno być jak najszersze" - ocenił.

Ponadto jak zaznaczył Olejniczak, SLD podtrzymuje stanowisko, że posiedzenie Sejmu powinno odbyć się w piątek, tak aby przegłosować budżet na 2006 rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane