BOŚ uruchamia bank internetowy

opublikowano: 02-12-2013, 00:00

Bossabank zarzuca sieć na klienta wielkomiejskiego, internetowego, amatora wyższych odsetek. Inauguracja w grudniu.

Kilka dni temu w internecie pojawiła się strona Bossabank.pl. Szybko nasuwa się skojarzenie z BOŚ Bankiem. Dom maklerski tego banku korzysta z adresu bossa.pl. Powiązanie nie jest jednak tak bardzo widoczne. Bossabank pozycjonuje się raczej jako byt osobny i samodzielny. I taki jest też zamysł banku, który nie chce „kanibalizować” bazy klientowskiej. Wolałby, żeby ściągał nowych klientów z rynków, do których giełdowy bank do tej pory nie docierał. Chodzi o klienta wielkomiejskiego, internetowego, amatora wyższych odsetek.

Zobacz więcej

FOT. bossa.pl

Podobny projekt niemal równo dwa lata temu uruchomił BGŻ pod nazwą Optima. To platforma internetowa do ściągania depozytów od klienta internetowego i mieszkańca dużych miast, gdzie bank nie ma wystarczająco gęstej sieci oddziałów. Bossa podąża tym tropem. Wirtualny bank ma w ofercie produkty oszczędnościowe, podobnie jak BGŻ. Lista produktów jest jednak dłuższa i liczy blisko 200 funduszy 16 TFI. Optima wystawia na półkę towar z kilku towarzystw.

Znacznie skromniejszyw Bossabanku jest natomiast zestaw lokat, bo liczy tylko trzy depozyty o niestandardowych okresach zapadalności: 10 dni, 4 miesiące i 7 miesięcy. Kolejna istotna różnica z Optimą polega na tym, że BOŚ otwiera na platformie internetowej rachunki osobiste z kartą debetową. I jedno, i drugie za darmo. Karta daje też bezpłatny dostęp do gotówki w bankomatach BOŚ i dwie bezprowizyjne wypłaty z obcych bankomatów.

BGŻ prowadzi konta oszczędnościowe, ale nie wydaje kart. Bossa sięga natomiast po ten sam zestaw marketingowych wabików na klienta, jak Optima, czyli oferuje ponadstandardowe oprocentowanie. Lokując pieniądze na 10 dni, odbierzemy pieniądze powiększone o 2,8 proc. odsetek (minus podatek). Depozyty 4- i 7-miesięczne są oprocentowane na 3,4 proc. Na stronie banku jest też dość ciekawy mechanizm pomagający wybrać optymalne pod kątem ryzyka produkty — menedżer inwestycji.

Na gruncie podstawowych informacji o kliencie (wiek, doświadczenie inwestycyjne, skłonność do ponoszenia ryzyka, kwot) sugeruje, w jakie instrumenty ulokować pieniądze, podając poziom zwrotów, jakie można było na nich osiągnąć w przeszłości. Oficjalnie Bossabank wystartuje w tym miesiącu. [ET]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu