Czytasz dzięki

BP utrzymuje wypłaty dywidend

opublikowano: 28-04-2020, 20:30

Zyski brytyjskiego koncernu paliwowego spadły o 2/3 w pierwszym kwartale roku, a wysokość jego długu osiągnęła rekordowy poziom. Mimo niekorzystnych prognoz, spółka zdecydowała się na wypłatę dywidend swoim akcjonariuszom - donosi Reuters.

BP, podobnie jak wszystkie koncerny paliwowe na świecie, wyraźnie odczuło wpływ koronawirusa. Spółka spodziewa się znacznie niższych marż rafineryjnych również w drugim kwartale roku.

Paliwa, stacja paliw
Zobacz więcej

Paliwa, stacja paliw fot. Marek Skorupski_FORUM

Firma obniżyła już zakładany na 2020 rok budżet o 25 proc., do ok. 12 mld dolarów, a jej dług osiągnął rekordowy poziom co najmniej od 2015 roku. To 51,4 mld dolarów.

Pomimo trudnej sytuacji, koncern wypłaci dywidendę. Jej akcjonariusze otrzymają po 10,5 centa za akcję. BP w ostatnich miesiącach wykupiła też swoje udziały za łączną kwotę 776 mln dolarów.

Produkcja BP w tym kwartale to 2,58 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie. To o 2,9 proc. mniej niż rok wcześniej. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksander Żuławnik

Polecane