BPHPBK <BPHW.WA> Rating dla BPH PBK SA

Zakłady Tłuszczowe "KRUSZWICA" S.A.
opublikowano: 2003-05-20 20:03

BPHPBK <BPHW.WA> Rating dla BPH PBK SA RATING DLA BPH PBK SA
Raport bieżący nr 21/2003
Bank Przemysłowo-Handlowy PBK SA uprzejmie informuje, iż został powiadomiony przez agencje ratingową Moody's Investor Service Ltd. o zmianie na pozytywną (ze stabilnej) perspektywy siły finansowej, która jest na poziomie D. Pozostałe oceny zobowiązań długo i krótkoterminowych (odpowiednio Baa1 i P-2) wraz ze stabilną perspektywą zostały utrzymane.
Agencja ratingowa Moody's podkreśliła, iż wyniki finansowe osiągnięte przez Bank w pierwszym kwartale 2003 roku były jednymi z najlepszych w polskim sektorze bankowym. Wdrożony w 2001 roku w następstwie połączenia BPH SA i PBK SA program restrukturyzacyjny wraz z realizowaną strategią Banku zaczynają przynosić rezultaty w postaci wzrostu przychodów i spadku kosztów. Przychody Banku powinny nadal rosnąć wraz z ożywieniem gospodarczym, a niższy poziom kosztów i rezerw kredytowych wpłynie także na poprawę wyniku finansowego.
Skala ocen stosowana przez Agencję Ratigową Moody's została zaprezentowana w Raporcie bieżącym nr 55/2002 z dnia 12.11.2002 r.
Data sporządzenia raportu: 20-05-2003