BPHPBK: Cersanit ma świetlaną przyszłość

Przemek Barankiewicz
07-11-2002, 10:09

Informacja: Zarząd spółki zwołał NWZA spółki na 12 grudnia 2002 r. W porządku obrad przewidziano punktdo tyczacy podwyższenia kapitału zakładowego spółki o kwotę 1 661 829 zł, w drodze emisji 1 661 829 akcji zwykłych na okaziciela, z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, oznaczonych jako seria D, o wartości nominalnej 1 złoty każda, przy cenie emisyjnej za każdą akcję 36 złotych, z proponowaną datą ustalenia prawa poboru na dzień 6 stycznia 2003r. Zarząd spółki planuje kontynuować plan inwestycyjny i planuje budowę kolejnych fabryk. Pozyskanie z emisji akcji ok. 60 mln zł pozwoli na realizację planów inwestycyjnych na poziomie ok. 150 mln zł. Do udziału w NWZA uprawnieni będą akcjonariusze którzy przynajmniej na tydzień przed terminem tj. do dnia 5 grudnia 2002r. do godz. 17:00 złożą w siedzibie spółki świadectwa depozytowe.

Komentarz Biura: Planowana emisja akcji zwiększy kapitał zakładowy i liczbę akcji spółki o 14,3%. Na każde siedem akcji posiadanych przez akcjonariusza zostanie przyznane prawo poboru jednej akcji emisji D. cena emisyjna ustalona na poziomie 36 zł jest niższa o 13,67% od ceny wczorajszego zamknięcia (41,70 zł) jest ona zbliżona do średniej notowań akcji spółki z ostatniego roku. Należy oczekiwać, ze względu na niezbyt dużą wartość emisji i umiarkowaną cenę inwestorzy będą nią zainteresowani. Środki pochodzące z emisji mają posłużyć współfinansowaniu dalszych inwestycji w potencjał produkcyjny spółki. Pozostała część środków na kolejny etap programu inwestycyjnego szacowny na 150 mln zł ma pochodzić z kredytów długoterminowych. Spółka systematycznie rozwija się a jaj przychody dynamicznie rosną. Pomimo kosztownych programów inwestycyjnych i stagnacji na polskim rynku budowlanym rentowność operacyjna oraz rentowność netto są utrzymują się na poziomie dodatnim. Należy oczekiwać, że prognozowane ożywieni gospodarcze w kolejnych kwartałach wpłynie bardzo korzystnie na sprzedaż i rentowność spółki w przyszłości, a podejmowane obecnie inwestycje przygotują spółkę do efektywnego wykorzystania ożywienia w branży budowlanej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BPHPBK: Cersanit ma świetlaną przyszłość