BPS sfinansuje budowę Korczowej Doliny

DI
opublikowano: 03-02-2011, 11:02

Spółka Korczowa Dolina podpisała umowę z bankiem BPS, który sfinansuje budowę pierwszej z hal w Korczowej Dolinie - hali Kijowskiej.

Od listopada 2010 r. trwa budowa Hali Kijowskiej, otwarcie zaplanowano na wiosnę 2011 r.
Od listopada 2010 r. trwa budowa Hali Kijowskiej, otwarcie zaplanowano na wiosnę 2011 r.
None
None

Budowa Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina rozpoczęła się w listopadzie 2010 r. Centrum powstaje 2,5 km od przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Docelowo znajdą się w nim trzy hale – Kijowska, Lwowska i Doniecka - o łącznej powierzchni 45 tys. mkw.

Dotychczas inwestycja była realizowana ze środków własnych inwestora spółki Korczowa Dolina. Całkowita wartość inwestycji wynosi 150 mln zł. Pierwsza transza kredytu została już wypłacona, a kolejne będą przekazywane inwestorowi zgodnie z przyjętym harmonogramem. Oddanie do użytku pierwszej z hal zaplanowano na wiosnę 2011 r.

- Pozyskanie finansowania jest ważnym etapem w całościowej realizacji inwestycji, zapewni jej odpowiednie tempo. Zawarta umowa jest dowodem na zaufanie banku dla danych przedstawionych w biznesplanie inwestycji – podkreśla Andrzej Rosiński, prezes zarządu spółki Korczowa Dolina.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane