BPSC chce podbić Unię

KL
opublikowano: 04-10-2007, 00:00

Przejęcia, dofinansowanie projektu na Ukrainie oraz rozwój spółki Proximus — na to BPSC wyda pieniądze z oferty publicznej.

Przejęcia, dofinansowanie projektu na Ukrainie oraz rozwój spółki Proximus — na to BPSC wyda pieniądze z oferty publicznej.

BPSC chce uzyskać kilkanaście milionów złotych. W ofercie publicznej sprzeda akcje zarówno nowej emisji, jak i dotychczasowych właścicieli.

— Aby emisja była bardziej interesująca dla inwestorów, powiększyliśmy ją starymi akcjami — wyjaśnia Ignacy Miedziński, prezes BPSC.

— W tym roku objęliśmy udziały w ukraińskiej firmie Kompass Plus, która ma produkt ERP, przystosowany do tego rynku. Chcemy rozwijać tam działalność. Rozważamy także wejście na rynek rosyjski — mówi prezes.

Śląska firma, która specjalizuje się we wdrożeniach systemów ERP w firmach średniej wielkości, zamierza też wzmocnić swoją pozycję w sektorze użyteczności publicznej. Zajmie się tym nowa spółka — Proximus. BPSC chce też przejmować firmy specjalizujące się w systemach do zarządzania przedsiębiorstwem (zarówno kompleksowych, jak i niszowych).

— Pierwszą akwizycję chcemy zrealizować jeszcze w tym roku, pewnie zaraz po debiucie — mówi Ignacy Miedziński.

Firma nie musi natomiast ponosić już dużych nakładów na własny produkt — system Impuls.

— Zakończyliśmy etap inwestowania w nową wersję programu. Teraz liczymy na kolejne wdrożenia i oczywiście wzrost przychodów z tego tytułu — mówi prezes.

Nie wyklucza, że spółka ruszy z ofertą na podbój Europy.

— Nasz system jest w pełni przystosowany do wdrożenia w krajach całej Unii Europejskiej. W razie potrzeby wystarczy go przetłumaczyć — twierdzi Ignacy Miedziński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / BPSC chce podbić Unię