BPSC zainwestował w spółkę Kompass

Marcin Złoch
opublikowano: 24-01-2007, 00:00

BPSC zostało głównym udziałowcem ukraińskiej firmy Kompass Plus. To pierwszy krok ekspansji spółki na rynki wschodnie.

BPSC zostało głównym udziałowcem ukraińskiej firmy Kompass Plus. To pierwszy krok ekspansji spółki na rynki wschodnie.

Firma Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych, czyli BPSC objęła 75 proc. udziałów w spółce Kompass Plus, która powstała na bazie dotychczas istniejącej w ukraińskim Doniecku firmy Kompass Intelekt, specjalizującej się w tworzeniu oprogramowania klasy ERP dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Wartość transakcji wynosiła 100 tys. USD.

Na lewo i prawo

— Akwizycja lokalnego producenta, którego system uwzględniał wymogi ukraińskiego prawa, a jednocześnie mógł być rozbudowany o uniwersalne moduły pakietu Impuls 5, pozwoliła nam na szybkie rozpoczęcie sprzedaży na rynkach wschodnich. W przyszłości rozważamy także utworzenie oddziału w Moskwie, co również jest związane z planami przejęć na kolejnym rynku. Nie wykluczamy także budowy sieci partnerskiej na zachodzie Europy — zapowiada Ignacy Miedziński, prezes BPSC.

Kolejne klocki

Wynikiem ostatnich zakupów BPSC jest rozwój aplikacji tworzonej i dotychczas rozwijanej przez Kompass. Opracowany przez ukraińskich specjalistów zintegrowany system wspomagający zarządzanie firmą klasy ERP-SVOD został rozbudowany o nowe moduły autorskiego systemu z Chorzowa — Impuls 5. Oprogramowanie SVOD wzbogacono m.in. o moduł wspomagający zarządzanie relacjami z klientami, budżetowanie, planowanie i harmonogramowanie produkcji oraz obieg dokumentów.

— System ERP-SVOD New rozbudowany o moduły pakietu Impuls 5 jest przeznaczony dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Oprogramowanie oparte jest na bazie Oracle i funkcjonuje w architekturze klient — serwer. Wśród dotychczasowych użytkowników systemu SVOD są m.in. hurtownia leków Euro Farm, jeden z największych na Ukrainie producentów pieczywa DKHP oraz Charkowski Zakład Koksowniczy — wylicza Ignacy Miedziński.

Krótko o firmie

BPSC istnieje od 1988 r. Firma zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem systemów informatycznych wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem klasy ERP. Specjalizuje się w aplikacjach przeznaczonych dla średnich i dużych przedsiębiorstw o profilu produkcyjnym, handlowym i usługowym. Od 1994 r. BPSC współpracuje z korporacją Oracle. Na bazie danych Oracle oparty jest sztandarowy produkt BPSC — zintegrowany system ERP Impuls 5. Wśród klientów firmy są m.in.: Enion, Grupa Animex, Kler, Atlantic, Sokpol, Śląska Akademia Medyczna, CTL Logistics.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Złoch

Polecane