Brainly zebrało 30 mln USD na ekspansję w USA

opublikowano: 26-07-2019, 20:30

Społeczna platforma edukacyjna Brainly zebrała 30 mln USD w ramach rundy finansowania. Większość tej kwoty pochodzi od koncernu Naspers, inni inwestorzy to Manta Ray i Runa Capital.

Założona w 2009 r. w Krakowie firma Brainly kieruje swoją ofertę do uczniów gimnazjum i liceum, zachęcając ich do nawiązywania kontaktów poza klasą w celu współpracy i zadawania pytań na różne tematy, w tym na tematy z zakresu nauk ścisłych, matematyki czy historii.

Michał Borkowski, prezes Brainly
Zobacz więcej

Michał Borkowski, prezes Brainly Brainly

Brainly oferuje trzy poziomy moderacji - pierwszy z nich oparty jest na algorytmie, a firma stwierdziła, że jest w stanie automatycznie sprawdzać wszystkie odpowiedzi, zanim jeszcze zostaną opublikowane. W ten sposób Brainly skaluje swoją platformę, ale algorytm nie jest w stu procentach wiarygodny, dlatego na drugim poziomie chodzi o udział społeczności i umożliwienie użytkownikom oznaczania wątpliwych odpowiedzi. Trzeci poziom to "zweryfikowane odpowiedzi", nad którymi czuwają moderatorzy merytoryczni (często nauczyciele lub studenci).

Brainly jest darmowy dla użytkowników, choć obecnie czerpie zyski z reklam. Subskrypcja premium, która kosztuje od 2 do 5 USD miesięcznie, w zależności od wybranego cyklu rozliczeniowego, usuwa reklamy i odblokowuje dodatkowe funkcje - takie jak szybszy czas reakcji i zweryfikowane odpowiedzi.

Brainly pozyskał wcześniej około 38,5 mln USD, w tym 14 mln USD w 2017 r., a z kolejnymi 30 mln USD w banku planuje podwojenie wzrostu w Stanach Zjednoczonych.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy