Branża CFM odporna na kryzys

MIB
20-08-2009, 00:00

Firmy należące do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) podały wyniki z I półrocza 2009 r.

Firmy należące do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) podały wyniki z I półrocza 2009 r.

W porównaniu do podsumowania I kwartału, większość zanotowała wzrost liczby pojazdów w branży Car Fleet Management.

Dane dotyczące całej branży nie są jeszcze znane — I kwartał zakończył się wynikiem 118 407 pojazdów, z czego prawie 60 proc. należało do członków PZWLP. Dzięki zebranym przez związek danym z końca czerwca 2009 r. wiemy już, że mimo kryzysu zrzeszone firmy trzymają się mocno.

— Wyniki 13 firm członkowskich i szacunkowa ocena dwóch firm pokazują, że łącznie floty PZWLP składają się z ponad 71 tys. pojazdów. Dziewięć ankietowanych przedsiębiorstw poprawiło wyniki, a pozostałe utrzymały stan posiadania lub nieznacznie straciły. Zwiększa się park samochodowy związku — w porównaniu z ubiegłym kwartałem nasze floty wzrosły o blisko 2,5 proc. — mówi Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

W drugim kwartale tego roku 13 firm członkowskich PZWLP łącznie finansowało i zarządzało 65 983 pojazdami (w I kwartale 15 firm miało 69 294 auta). W full service leasingu i niepełnym wynajmie było 53 170 samochodów, wyłącznie finansowanych (w leasingu finansowym i operacyjnym) było 3856 pojazdów, a wyłącznie zarządzanych — 8957.

Największą liczbę aut w full service leasingu i niepełnym wynajmie (10 297) oraz w wyłącznym wynajmie (2603) miał LeasePlan Fleet Management. Największą pojedynczą flotą dysponowała Toyota Bielany Corpo Cars (1491 pojazdów). Najpopularniejszym i najczęściej wynajmowanym modelem samochodu we flotach finansowanych i zarządzanych przez członków PZWLP był Ford Focus.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / / Branża CFM odporna na kryzys