Branża cukrownicza obawia się o przyszłość

opublikowano: 30-01-2007, 14:10

Przedstawiciele branży cukrowniczej w Polsce dyskutowali dzisiaj na forum Związku Producentów Cukru, wyrażając głębokie zaniepokojenie o przyszłość tego sektora gospodarki zarówno w Polsce, jak i Unii Europejskiej.

Przedstawiciele branży cukrowniczej w Polsce dyskutowali dzisiaj na forum Związku Producentów Cukru, wyrażając głębokie zaniepokojenie o przyszłość tego sektora gospodarki zarówno w Polsce, jak i Unii Europejskiej.

W związku z docierającymi z Brukseli sygnałami o możliwym zliberalizowaniu rynku pojawiły się spekulacje o prawdopodobnym wyparciu produkcji cukru w Unii na rzecz krajów z III świata.

- W Polsce produkcja cukru jest nadal opłacalna. Producenci ponieśli duże nakłady na inwestycje. Mamy nadzieję, że politycy unijni tego nie zepsują – mówi Adam Koziołek reprezentujący firmę NordZucker.

WSZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane