Branża medyczna stawia na leasing

opublikowano: 09-01-2018, 22:00

Wartość sfinansowanych przez leasingodawców urządzeń dla placówek zdrowotnych wzrosła w ciągu roku o 18 proc.

Prywatne placówki opieki medycznej coraz chętniej korzystają z leasingu. W ciągu trzech pierwszych kwartałów ubiegłego roku leasingodawcy sfinansowali urządzenia medyczne o wartości około 615 mln zł, co oznacza wzrost o 18 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2016 r. — zwraca uwagę PKO Leasing. Zainteresowanie przedsiębiorców z branży medycznej leasingiem będzie rosło — uważają eksperci. Zdaniem Daniela Sobieckiego, dyrektora rynku urządzeń medycznych w PKO Leasing, znaczna część sprzętu wykorzystywanego w prywatnych placówkach opieki zdrowotnej już jest finansowana przez leasingodawców.

— Polska medycyna rozwija się dynamicznie, o czym świadczą nowe technologie wprowadzane na nasz rynek — zwraca uwagę Daniel Sobiecki. Jego zdaniem, zgodnie z prognozami agencji badawczej PMR rynek prywatnej opieki zdrowotnej jest wart obecnie około 43 mld zł i rozwija się w tempie średnio 7 proc. rocznie. Lokomotywami jego wzrostu są ubezpieczenia zdrowotne i usługiabonamentowe, które zmniejszają bolączki publicznego lecznictwa, w tym największą, czyli duże kolejki.

W leasing można wziąć nawet najbardziej nowoczesne i nietypowe urządzenia. Leasingodawcy są otwarci na takie rozwiązania. Przykładem jest NanoKnife. To aparat służący do mało inwazyjnego niszczenia komórek rakowych za pomocą impulsów prądu o wysokim napięciu. Daje on szansę na uzdrowienie osób, u których tradycyjna chirurgia okazała się bezradna — i zostały uznane za nieuleczalnie chorych. Inny sfinansowany leasingiem sprzęt to robot służący do transplantacji włosów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu