Branża stawia na innowacyjność

Agnieszka Janas
opublikowano: 17-08-2004, 00:00

W roku 2000, w Lizbonie, Komisja Europejska zadeklarowała, że do roku 2010 Europa „stanie się najbardziej konkurencyjną, dynamiczną, opartą na wiedzy gospodarką światową”. W 2001 r. w Goeteborgu do tych wytycznych dołączono decyzję związaną ze środowiskiem. Zgodzono się na strategie zrównoważonego wzrostu i potrzeby radykalnej transformacji gospodarki, aby stworzyć 15 milionów nowych miejsc pracy do 2010 r.

Decyzje te mają kluczowe znaczenie dla rozwoju sektora budowlanego i stojących przed nim wyzwań. Dla wsparcia i wzmocnienia znaczenia sektora budowlanego i zachodzących w Europie procesów tworzona jest Europejska Platforma Technologiczna Budownictwa, która ma na celu opracowanie planu działań dla wzrostu innowacyjności w budownictwie. Skonsolidowanie działań sektora w Polsce zaowocowało stworzeniem Polskiej Platformy Technologicznej Budownictwa. W skład grupy inicjatywnej, oprócz ASM, które rozpoczęło akcję, weszły: Krajowy Związek Pracodawców Budownictwa, Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Ramowych Unii Europejskiej oraz spółki: BRAAS Polska, Deceuninck Polska, Instalexport, Z. Marciniak, Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, Opoczno, Paroc Polska, Prochem, PPH Styropol, Sanitec Koło, Reppceramika, Sokółka Okna i Drzwi, Wytwórnia Klejów i Zapraw Budowlanych Atlas. Polską Platformę Technologiczną Budownictwa wspiera w działaniach Kongres Budownictwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Branża stawia na innowacyjność