Brat premiera Kosowa trafił do Niemiec z uchodźcami

opublikowano: 21-03-2016, 09:06

Premier Kosowa Isa Mustafa przyznał, że doniesienia iż jego brat przyłączył się do fali uchodźców, która trafiła do Niemiec, są prawdziwe.

Jako pierwszy informacje o bracie premiera Kosowa podał serwis Insajderi.com. Napisał, że Ragip Mustafa wystąpił o azyl w Niemczech. Co ciekawe, wniosek złożył 24 czerwca, czyli zaledwie kilka dni przed oficjalnym spotkaniem w Berlinie swojego brata z kanclerz Niemiec, Angelą Merkel.

Imigranci, uchodźcy na Węgrzech
Zobacz więcej

Imigranci, uchodźcy na Węgrzech REUTERS_Laszlo Balogh_Forum

Premier Isa Mustafa tłumaczy na Facebooku, że brat wystąpił o azyl w Niemczech, bo nie miał możliwości leczyć się w kraju. Ujawnił także, że jego brat nie jest jedynym członkiem rodziny, który zdecydował się wyjechać do Niemiec. Jego kuzyni i kuzynki również ruszyły do tego kraju szlakiem uchodźców, przez Węgry, ale zostali zawróceni.
- To tylko dowodzi, że moja rodzina dzieli los reszty obywateli Kosowa i problemy, w obliczu których stoją – przekonuje Isa Mustafa.

Insajderi.com. informuje, że Ragip Mustafa próbował wcześniej uzyskać azyl we Francji, ale odmówiono mu. Do Niemiec miał trafić jak uchodźcy z Bliskiego Wschodu: przez Serbię, Węgry i Austrię.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.de

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu