BRC chce sprzedać dwie nieruchomości

Sławomir Erkiert
opublikowano: 06-07-2001, 00:00

BRC chce sprzedać dwie nieruchomości

Bank Rozwoju Cukrownictwa w Poznaniu zamierza sprzedać dwie nieruchomości zlokalizowane w Kaliszu i Zbiersku. Ich sprzedaż odbywa się w ramach prowadzonej przez bank restrukturyzacji własnej sieci oddziałów i placówek w Polsce. Jeżeli uda się znaleźć inwestorów, to do kasy banku wpłynie prawie 2,4 mln zł.

Nieruchomość w Kaliszu znajduje się przy ul. Kopernika. Jest to budynek o powierzchni 622 mkw. Znajdował się w nim kaliski oddział BRC. Cenę wywoławczą ustalono na 1,9 mln zł. Wartość nieruchomości w Zbiersku o powierzchni 59,6 mkw. wynosi 481 tys. zł.

Zdaniem Zbigniewa Fuławki z BRC w Poznaniu, obie nieruchomości są w dobrym stanie i nadają się nie tylko do prowadzenia działalności bankowej.

— Chcemy całą sprawę sfinalizować do końca sierpnia, jednak nie będziemy się śpieszyć. Nie wykluczamy powtórzenia przetargu — mówi Zbigniew Fuławka.

Dodaje, że już na obecnym etapie jest spore zainteresowanie nieruchomościami.

— Szczególnie budynek w Kaliszu wydaje się atrakcyjny dla potencjalnych inwestorów — twierdzi Zbigniew Fuławka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sławomir Erkiert

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BRC chce sprzedać dwie nieruchomości