BRE Bank doceniany, KGHM w odstawce

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 17-01-2013, 00:00

Fundusze emerytalne

Z dwudziestu największych spółek giełdowych fundusze emerytalne najbardziej ufają BRE Bankowi, bo akcje instytucji w portfelach OFE są przeważone o 1,1 pkt proc. w stosunku do wagi w indeksie WIG.

Spadła natomiast w stosunku do ubiegłego roku waga walorów Bogdanki. Na koniec grudnia 2012 r. akcje tej spółki były przeważane w portfelach OFE średnio o 1,0 pkt proc., podczas gdy rok wcześniej waga walorów była wyższa w stosunku do WIG o 1,4 pkt proc.

W oczach zarządzających zyskał też PKN Orlen, którego akcje przeważane są o 1 pkt proc., podczas gdy w 2011 r. ich udział w portfelach OFE był dokładnie taki jak w indeksie WIG. W zeszłym roku OFE zwiększyły udział w TVN o blisko 10 pkt proc., a w GTC o 12 pkt proc. Dlatego waga walorów tych spółek w portfelach wzrosła. Pierwsza z nich w stosunku do WIG jest doważona w portfelach funduszy o 0,4 pkt proc., a druga o 0,7 pkt proc.

Niezmiennie od roku niedoważone w portfelach OFE są akcje Grupy Lotos, Boryszewa i Tauronu. Jednak szczególnie niedoceniane zostały w 2012 r. walory PZU, których niedoważenie spadło z minus 2,3 do minus 3,5 pkt proc., oraz KGHM, który niedoważany jest w portfelach funduszy o 4,4 pkt proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy