BRE Bank odrabia straty

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 14-07-2003, 00:00

Kurs banku w ubiegłym tygodniu nadrabiał stracony dystans do czołówki sektora i indeksów giełdowych. Porządkowanie aktywów BRE nie odbywa się bez problemów, jak np. z uwagi na odstąpienie przez Polsat i TCF Media od zakupu udziałów w Elektrimie. Skutkiem tego było gorsze postrzeganie BRE na GPW - w czerwcu kurs spadł o ponad 5 proc.

Akcje banku znajdują się w długoterminowym trendzie horyzontalnym, którego dolne ograniczenie przebiega przy 70 zł, a górne jest na pułapie 90 zł. Obecnie dzięki wybiciu ponad krótkoterminowe maksimum (80 zł) wzrosły szanse na osiągnięcie poziomu oporu. Zostało to potwierdzone przez rosnące obroty i ogólną poprawę wskaźników technicznych. RSI znalazło się na powyżej 70 pkt., co wskazuje na silny, ale wykupiony rynek. Należy się spodziewać, że w przypadku wystąpienia impulsu korekcyjnego poziom cenowy 80

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BRE Bank odrabia straty