BRE Bank wezwał do sprzedaży B. Częstochowa

Przedsiębiorstwo Handlu Opałem i Materiałami Budowlanymi
opublikowano: 2002-05-10 17:11

WARSZAWA (Reuters) - BRE Bank wezwał do sprzedaży 20,05 procent akcji Banku Częstochowa oferując za każdą 5,5 złotego, poinformował w piątek dom maklerski pośredniczący w wezwaniu.

"W wyniku wezwania nabywający zamierza osiagnąć 8.883.837 akcji spółki dających prawo do 100 procent ogólnej liczby głosów na WZA" - podano w komunikacie. apisy w wezwaniu przyjmowane będa od 17 maja do 17 czerwca.

Obecnie grupa BRE Banku posiada 79,95 procent głosów na WZA Banku Częstochowa.

"Realizując zobowiązania wobec Komisji Nadzoru Bankowego i umowę o pożyczce z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, wzywający zamierza przenieść obecnie prowadzoną (w ramach BRE Banku) działalność pod marką mBank do spółki" - podano.

Restrukturyzacja Banku Częstochowa, który został przejęty przez BRE w chwili gdy borykał się z poważnymi problemami ma polegać na przekształceniu go w bank działający w bankowości elektronicznej.

Na razie BRE Bank nie zamierza wycofywać Banku Częstochowa z obrotu publicznego.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, [email protected]))