BRE Ubezpieczenia ma licencję

Tomasz Brzeziński
opublikowano: 21-12-2006, 00:00

BRE Ubezpieczenia TU, spółka zależna BRE Banku, otrzymało zezwolenie na sprzedaż polis.

Jego zakres jest dość szeroki.

Komisja Nadzoru Finansowego rozpatrywała we wtorek wniosek o wydanie zezwolenia na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej w Polsce przez BRE Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń. Prezentacja wypadła pozytywnie.

— Nasz wniosek złożyliśmy 30 czerwca. Zważywszy, że we wrześniu i październiku trwało łączenie nadzorów, rozpatrywany był szybko — mówi Jarosław Mastalerz, prezes spółki.

Drugim członkiem zarządu BRE Ubezpieczenia będzie aktuariusz Elżbieta Pacholczyk, która przeszła wraz Jarosławem Mastalerzem z grupy Generali Polska (wcześniej pracowała m.in. w polskich spółkach Zurich Financial Services oraz ING Nationale-Nederlanden).

Sprzedaż ruszy w styczniu

BRE Ubezpieczenia to podmiot zależny od giełdowego BRE Banku, który postanowił w tym roku wejść w sektor ubezpieczeń, zakładając na początek towarzystwo ubezpieczeń majątkowych i pozostałych osobowych. Wartość projektu to 33 mln zł. Najbliższe tygodnie zarząd BRE Ubezpieczenia TU chce przeznaczyć na czynności administracyjne, np. opłacenie kapitału, wpis spółki do Krajowego Rejestru Sądowego.

— Liczymy, że ze sprzedażą polis ruszymy w połowie stycznia. Na początek chcemy zaoferować ubezpieczenia komunikacyjne i mieszkaniowe — zapowiada Jarosław Mastalerz.

Partnerzy już czekają

BRE Ubezpieczenia TU ma zagospodarować tych klientów mBanku i Multibanku, którzy kupują polisy. Chce ich przekonać, że zamiast korzystać z pośrednictwa agenta, lepiej zrobić to przez internet czy bankowe call center (będzie je oferować spółka serwisowa).

— Mamy już wybranych czterech partnerów, z którymi podpisaliśmy listy intencyjne. Z ujawnieniem ich nazw musimy poczekać przynajmniej do czasu rejestracji naszej spółki — wyjaśnia Jarosław Mastalerz.

Trzy z tych towarzystw działają na naszym rynku. Czwarty partner to firma reasekuracyjna, która będzie wspierać BRE Ubezpieczenia TU przy jego własnych produktach. Zakres licencji debiutanta (ostatnią licencję dla TUW Bezpieczny Dom wydano 24 listopada 2004 r.) jest dość szeroki. Spośród 18 grup ubezpieczeń spółka nie będzie mogła na razie oferować polis autocasco i OC dla pojazdów powietrznych, szynowych oraz statków żeglugi śródlądowej i morskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Brzeziński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu