Brexit już pozwala osiągnąć 1400 proc. zysku

opublikowano: 23-10-2019, 16:52

Monety o nominale 50 pensów, wybite z okazji wyjścia 31 października Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, zyskują na wartości w miarę jak staje się coraz bardziej pewne, że termin brexitu zostanie przesunięty, pisze The Telegraph.

Na monetach umieszczono datę 31 października 2019 oraz napis: „Pokój, dobrobyt i przyjaźń z wszystkimi narodami”. Szef resortu finansów Sajid Javid chciał, aby w dniu brexitu było w obiegu 3 mln takich monet. W ciągu roku ich liczba miała wzrosnąć jeszcze o 7 mln. Ostatecznie jak dotąd wybito próbną serię 1 tys. monet, a ponieważ rośnie prawdopodobieństwo, że termin brexitu zostanie przesunięty, stają się one coraz ciekawszym przedmiotem kolekcjonerskim z racji umieszczonej na nich potencjalnie błędnej daty. Monety 50 pensowe z błędami są wysoko cenione na internetowych serwisach aukcyjnych. Handlarze  z eBay zbierają już zamówienia na monetę o nominale 50 pensów, upamiętniająca brexit 31 października. Domagają się za nią 7,48 GBP, co oznacza wzrost wartości o prawie 1400 proc. Andrew Hagger, specjalista z Moneycomms podkreśla jednak, że wciąż nie wiadomo ile monet z błędem pojawi się w obiegu. 

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy