Brexit spowoduje przypływ funduszy do Szwajcarii

PAP
10-06-2016, 17:41

W razie wygranej eurosceptyków w brytyjskim referendum dojść może do przypływu funduszy do Szwajcarii. Ten kraj zawsze był wybierany za cel dla inwestorów podczas okresów niepewności i załamania, ocenia Gregoire Bordier, wiceszef stowarzyszenia szwajcarskich banków prywatnych ABPS.

Jego zdaniem zwycięstwo zwolenników opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię w referendum 23 czerwca wywoła w Europie dużą niepewność. To z kolei przełoży się na napływ do Szwajcarii funduszy europejskich, którymi trzeba zarządzać, tak bowiem działo się już podczas zawirowań politycznych w przeszłości.

Szwajcaria
Zobacz więcej

Szwajcaria

Bloomberg

Bordier wystąpił na seminarium w Genewie współorganizowanym przez ABPS. Dopytywany, jak banki mogą się przygotować do wyników brytyjskiego referendum, odparł, że "bardzo trudno jest się przygotować na niepewne wydarzenia".

Liberalny deputowany Christian Luescher ocenił, że szwajcarskie władze "powinny zrobić wszystko, by kraj pozostał bezpieczną przystanią pokoju i dobrobytu" w kontekście zamieszania, jakie może wywołać w UE Brexit.

Jacques de Watteville, przedstawiciel Szwajcarii ds. stosunków z UE ocenił, że Szwajcarii zależy na tym, by Unii Europejskiej wiodło się dobrze. Niemniej - powiedział - ziemia nadal się będzie kręcić 24 czerwca, niezależnie od wyników referendum.

Trzy brytyjskie sondaże, których wyniki opublikowano w tym tygodniu, wskazują zgodnie na przewagę zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Brexit spowoduje przypływ funduszy do Szwajcarii