British Airways wzmacniają drzwi kokpitu

Karolina Guzińska
opublikowano: 16-11-2001, 00:00

Brytyjski przewoźnik zdecydował się na wzmocnienie metalową płytą drzwi kokpitu we wszystkich samolotach należących do floty BA. Zmiany mają na celu uniemożliwienie dostępu do kabiny pilotów nieupoważnionym osobom. W związku z tym wzmocnione zostaną także zamki oraz zawiasy.

— Jest to kolejne przedsięwzięcie z całej serii wprowadzanych przez British Airways. Uruchomiono już dodatkowe procedury bezpieczeństwa dotyczące postoju samolotów, lotnisk oraz szereg zabezpieczeń wewnątrz British Airways — informuje David Hyde, dyrektor ds. bezpieczeństwa w British Airways.

BA przeznaczą rocznie 100 mln funtów na bezpieczeństwo operacji. Wszystkie działania w tej dziedzinie zgodne są z wymaganiami agencji rządowych i lotnictwa cywilnego. Przewoźnik sprawdza także możliwość wprowadzenia takich zabezpieczeń jak system telewizji wewnętrznej, który umożliwi pilotom kontrolowanie tego, co się dzieje w kabinie pasażerskiej, czy specjalne oprogramowanie komputerowe, pozwalające zidentyfikować podejrzanych pasażerów podczas odprawy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / British Airways wzmacniają drzwi kokpitu