Browar Namysłów wyłoży 40 mln zł

Paweł Mazur
opublikowano: 25-06-1999, 00:00

Browar Namysłów wyłoży 40 mln zł

Po 2000 roku Browar Namysłów zamierza podwoić zdolności produkcyjne. Wyłoży na ten cel 40 mln zł.

W 1999 roku Browar Namysłów zamierza przeznaczyć na inwestycje 40 mln zł. Trwa już budowa stacji tankofermentatorów. Instalacja ruszy w pierwszych dniach lipca. Gotowa jest też rozlewnia piwa. Dzięki tym inwestycjom browar będzie mógł docelowo produkować 600 tys. hl piwa rocznie.

Amerykańskie wsparcie

Od marca 100-procentowym właścicielem browaru jest zarejestrowany w USA fundusz Chicago Poland Investment Group, reprezentowany przez Mariana Nowackiego. Wiesław Dobrowolski, prezes Namysłowa, nie ujawnił kwoty, za którą amerykański inwestor stał się właścicielem Browaru Namysłów.

Rozwój na kredyt

— Wybraliśmy najlepszą ofertę spośród pięciu firm, które się do nas zgłosiły. Wynegocjowaliśmy też korzystny pakiet socjalny. Środki na inwestycje pochodzą z kredytu wysokości 13 mln DEM (około 26 mln zł), który zaciągnęliśmy, część środków otrzymaliśmy od inwestora — mówi prezes Dobrowolski.

Browar z Namysłowa zamierza niebawem wypuścić na rynek dwa nowe gatunki piwa.

— Nie jest wykluczone, że jeszcze w tym roku zdecydujemy się też na produkcję licencyjnego piwa amerykańskiego — ujawnia Wiesław Dobrowolski.

Po pięciu miesiącach roku browar sprzedał 138 tys. hl piwa, 20 proc. więcej niż w tym samym czasie przed rokiem. Browar jest liderem w woj. opolskim.

— Wchodzimy na nowe rynki. Nasze piwo bardzo dobrze sprzedaje się w Białymstoku — podkreśla prezes Dobrowolski.

LEPSZY FINANSOWY: Wejście Amerykanów do Browaru Namysłów, zarządzanego przez Wiesława Dobrowolskiego, jest pierwszą tak dużą inwestycją kapitału z USA w krajową branżę piwną. fot. GK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Browar Namysłów wyłoży 40 mln zł