Bruksela radzi przedsiębiorcom

Magdalena Krukowska, Monika Niewinowska
opublikowano: 16-10-2003, 00:00

Komisja Europejska podpowiada, jak ustrzec się kłopotów związanych ze zmianą właściciela.

Z badań przeprowadzonych w UE wynika, że rocznie upadają tysiące dobrze prosperujących małych i średnich przedsiębiorstw, ponieważ nie radzą sobie z problemami związanymi ze zmianą właściciela.

Szacuje się, że w ciągu dziesięciu lat jedna trzecia firm przejdzie w nowe ręce. Rocznie dotknie to około 610 tysięcy przedsiębiorstw, dających zatrudnienie 2,4 mln osób. Istnieje zagrożenie, że 30 proc. z nich przestanie istnieć.

Aby temu zapobiec, Komisja Europejska opublikowała przewodnik „Pomoc w transferze biznesu”, który na podstawie 23 przypadków pokazuje, jak można wspierać firmy w procesie zmiany właścicieli. Podaje adresy osób, które udzielają porad, informacje o szkoleniach na temat zmian właścicielskich i instrumentów finansowych niezbędnych do ich przeprowadzenia, zawiera bazy danych o kupujących i sprzedających przedsiębiorstwa.

Jest to kolejna publikacja komisji po wcześniejszych, dotyczących zakładania biznesu, radzenia sobie z problemami finansowymi i rozwijania firmy. Przewodnik dostępny jest w internecie, w 11 językach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Krukowska, Monika Niewinowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Bruksela radzi przedsiębiorcom