Brytyjski klub golfowy otwiera się dla kobiet po 128 latach

AD, Yahoo Finance
04-03-2015, 17:06

Royal St. George’s Golf Club - jeden z bardziej znanych brytyjskich klubów golfowych - wprowadził właśnie poprawkę do regulaminu, która dopuszcza do udziału także graczy płci żeńskiej. Na tę możliwość Brytyjki czekały 128 lat.

Royal St. George’s Golf Club to jeden z popularniejszych klubów z siedzibą w Sandwich w grabstwie Kent, który już 14 razy gościł ogólnokrajowe rozgrywki. Mimo to do dnia dzisiejszego pozostawał jednym z trzech, które ciągle nie pozwalały na zapisy grającym w golfa kobietom.

Tymczasem kobiety nadal mają zakaz wstępu do klubów Royal Troon i Muirfield.

Nic dziwnego, skoro nawet szkocki klub St. Andrews, będący siedzibą organizacji ustanawiającej reguły gry w golfa dla USA i Meksyku, dopuścił do członkostwa kobiety dopiero we wrześniu ubiegłego roku.

Mimo takiego opóźnienia niektórych golfowych stowarzyszeń Wielka Brytania stosunkowo wcześnie dopuściła kobiety do gry w golfa. Ladies' Golf Union, oficjalna organizacja zarządzająca kobiecą odmianą gry powstała tam w 1893 r. Wielkoszlemowy turniej golfowy kobiet - Women's British Open wystartował na Wyspach jednak dopiero w 1976 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, Yahoo Finance

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Brytyjski klub golfowy otwiera się dla kobiet po 128 latach