Brytyjski menedżer funduszy mówi „nie” paliwom kopalnym

opublikowano: 15-05-2017, 11:05
aktualizacja: 15-05-2017, 11:07

BMO Global Asset Management ogłosił, że pozbędzie się wartych 20 mln GBP akcji spółek z sektora paliw kopalnych. To jedna z największych transakcji, których uzasadnieniem jest negatywny wpływ na środowisko naturalne, ogłosił The Guardian.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Dysponujący 1,5 mld GBP aktywów BMO to jeden z największych w Wielkiej Brytanii zarządzających tzw. etycznymi funduszami. Kluczową rolę w podjęciu decyzji o pozbyciu się akcji m.in. BHP Billiton odegrał arcybiskup Canterbury, Justin Welby, który zasiada w radzie odpowiedzialnych inwestycji w spółce. Kościół anglikański już wcześniej wycofał się z inwestycji w spółki, które osiągają ponad 10 proc. przychodów z węgla, ropy lub piasków roponośnych. BMO poszedł jeszcze dalej, zakazując swoim funduszom inwestycji we wszystkie spółki z sektora paliw kopalnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, guardian.co.uk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / Brytyjski menedżer funduszy mówi „nie” paliwom kopalnym