Brytyjski premier ogłosi plan częściowego wyjścia z lockdownu

  • Paweł Makosz
opublikowano: 22-02-2021, 13:51

Po godz. 15 Boris Johnson wygłosi oświadczenie, w którym zaproponuje zmiany części przepisów regulujących walkę z koronawirusem.

Wielka Brytania jest przykładem państwa z najszybszą dystrybucją zastrzyków przeciwko COVID-19 na świecie. Do poniedziałku, włącznie z pierwszą dawką, zaszczepiono 15,5 mln obywateli.

Alex Lentati / Zuma Press / Forum

– Decyzje, które podejmujemy na każdym etapie są odpowiedzią na najnowsze dane. Będziemy ostrożnie luzować gospodarkę, aby nie cofnąć postępów, które osiągnęliśmy do tej pory - poinformował Johnson za pośrednictwem Twittera.

– Naszym priorytetem zawsze był powrót dzieci do szkoły, ponieważ jest to kluczowe dla ich edukacji i dobrego samopoczucia. Priorytetowo traktujemy też przepisy regulujące sposobność spotkań z najbliższymi - dodał premier Wielkiej Brytanii.

Od kilku dni na Wyspach Brytyjskich liczba dziennych nowych przypadków zachorowań na COVID-19 oscyluje w okolicach 11 tys. Jest to znaczna poprawa sytuacji w porównaniu z 80 tys. z grudnia 2020 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane