Brytyjski regulator może zablokować przejęcie Giphy przez Meta

ARŻ
opublikowano: 29-11-2021, 11:58

Brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) skłania się ku zablokowaniu przejęcia platformy Giphy przez właściciela Facebooka, spółkę Meta - podał w poniedziałek “Financial Times“.

Logo Meta
Logo Meta
DADO RUVIC / Reuters / Forum

Według informatorów dziennika, brytyjski regulator jest bardzo bliski podjęcia decyzji o zablokowaniu transakcji, co byłoby pierwszym takim posunięciem wobec big tech. Strony na razie nie skomentowały tych doniesień.

Urząd ds. Konkurencji i Rynków, który na początku tego roku wszczął śledztwo w sprawie przejęcia Giphy przez Facebooka (spółka zmieniła nazwę na Meta), stwierdził, że amerykański gigant celowo unikał dostarczenia informacji dowodzących, że wstrzymał integrację obu podmiotów do czasu zakończenia dochodzenia. W październiku regulator nałożył na operatora mediów społecznościowych karę w wysokości 50 mln GBP.

Facebook kupił platformę do tworzenia i udostępniania GIF-ów w maju 2020 roku, aby zintegrować ją z Instagramem. Transakcja opiewała na 400 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane