Buczek: Notowania banków będą pod chwilową presją

JAG
opublikowano: 25-10-2015, 21:30

Nie jest to wynik aż tak sensacyjny, żeby wywołać dramat na giełdzie - uważa Sebastian Buczek.

- Jest dla mnie zaskoczeniem, że Prawo i Sprawiedliwość zdobyło aż tak duże poparcie, pozwalające na samodzielne rządzenie. Nie jest to jednak wynik aż tak sensacyjny, żeby wywołać dramat na giełdzie. Oczekuję w najbliższych dniach podwyższonej zmienności, a pod presją znajdą się w szczególności banki, z uwagi na podatek bankowym, który wciąż jest wielką niewiadomą. Na rynku obligacji skarbowych może zapanować lekki optymizm. Spodziewam się, że papiery o krótkim terminie do zapadalności będą drożeć w związku z oczekiwaniami obniżki stóp procentowych - mówi Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI.

Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI.
Fot : Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu"

Kuzmiuk z PiS zapowiada, ze PiS prawdopodobnie zdecyduje sie na podatek bankowy 0,39% od aktywow

- Oczekuję od nowego rządu deklaracji, że rynek kapitałowy będzie poważnie traktowany, jako kluczowe ogniwo gospodarki. Dlatego w dłuższym terminie pozostaję optymistą. Politycy PiS wezmą odpowiedzialność za swoje słowa. Nie spodziewam się, żeby zrealizowali wszystkie obietnice. Poza tym należy pamiętać, że krajowy rynek uginał się pod ciężarem obietnic politycznych, dlatego nie odbił tak jak giełda w Niemczech czy USA. Mamy więc spory dystans do nadrobienia, gdy tylko kurz opadnie - dodaje prezes Quercus TFI.

 

Prace nad prezydencką ustawą dla frankowiczów mogą się zakończyć w listopadzie - Maciej Łopiński, minister w Kancelarii Prezydenta RP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JAG

Polecane