Bud - Bank poczeka na dokapitalizowanie

Urszula Chojnacka
09-10-2001, 00:00

Bud-Bank poczeka na dokapitalizowanie

Nie wcześniej niż w pierwszym kwartale 2002 roku zapadną decyzje dotyczące wprowadzenia inwestora strategicznego i wielkości dokapitalizowania Bud-Banku. Decyzje należą do BGK, który ma 99,92 proc. jego akcji. Tymczasem Bud-Bank potrzebuje od 80 do 120 mln zł na rozwój. Szybkie pozyskanie partnera umożliwiłoby podwojenie funduszy własnych do około 180 mln zł, a także wdrożenie scentralizowanego systemu informatycznego. Wdrożą go wspólnie Bud-Bank i BGK, co pozwoli zaoszczędzić około 30 proc. kosztów związanych z jego zakupem.

— Wraz z BGK prowadzimy rozmowy dotyczące wyboru dostawcy systemu informatycznego. Nie mogę jednak na razie podać żadnych konkretów — mówi Wojciech Dziewulski, prezes Bud-Banku.

Obie instytucje planowały zakończenie wdrażania systemu w kwietniu 2002 roku. Termin ten przesunięto na wrzesień, lecz i on może okazać się niemożliwy do zrealizowania. Brak inwestora uniemożliwia również otwarcie planowanych na 2001 rok 10 nowych placówek Bud-Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Chojnacka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bud - Bank poczeka na dokapitalizowanie