Budimex poszuka innowacji u start-upów

opublikowano: 10-01-2018, 15:34
aktualizacja: 10-01-2018, 15:34

Krajowy rynek budowlany potrzebuje kreatywnego spojrzenia na biznes i nowych technologii. Na innowacje od start-upów postawił też Budimex.

Od stycznia startuje projekt „Budimex Innowacje”. Inicjatywa ma na celu przyciągnięcie do spółki innowatorów. Program jest skierowany do młodych przedsiębiorców tworzących i rozwijających nowe produkty i koncepty technologicznie, posiadających ciekawe pomysły, także na usprawnienia procesowe. Wymagana jest od nich sprecyzowana koncepcja lub gotowy prototyp rozwiązania. 

Most na Trasie Słowackiego w Gdańsku - obiekt mostowy 2013 r. Inwestycja, w którą zaangażowany był Budimex.
Zobacz więcej

Most na Trasie Słowackiego w Gdańsku - obiekt mostowy 2013 r. Inwestycja, w którą zaangażowany był Budimex. ARC

W zamian za dostęp do nowych technologii Budimex oferuje uczestnikom programu wsparcie mentoringowe, możliwość przetestowania produktu w obrębie spółki, przeprowadzenia dalszych badań czy nawet pomoc w komercjalizacji. A także kontakty, w tym do przedstawicieli środowiska naukowego i inwestorskiego – firma współpracuje z Politechniką Krakowską, Politechniką Warszawską, Krakowskim Parkiem Technologicznym oraz YouNick Mint Venture Capital.

Budimex zainteresowany jest  zarówno pionierskimi rozwiązaniami, jak również pomysłami na wykorzystanie w budownictwie dronów, internetu rzeczy, wydruków 3D, urządzeń sensorycznych, rozszerzonej rzeczywistości, robotyzacji czy automatyki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu