Budimex stawia na OZE i start-upy

Grupa powołała fundusz, który będzie inwestował w innowacyjne firmy. Planuje także na budowach zwiększyć wykorzystanie zielonej energii

Budimex wdraża technologię SeHePa, dzięki której pęknięcia i szczeliny w nawierzchni same będą się zasklepiać. Używany do jej budowy materiał zawierza substancje, które uaktywniają się, kiedy na drodze pojawiają się spękania, dzięki czemu szczeliny samoczynnie się wypełniają.

Grupa liczy, że na jej budowach będzie coraz więcej innowacyjnych rozwiązań. Dlatego też powołała fundusz, który pomoże w ich wdrażaniu.

- Fundusz może inwestować w start-upy, opracowujące innowacyjne rozwiązania nie tylko w zakresie technologii budowlanych, ale mające także szersze spektrum działania. Obecnie przyglądamy się trzem podmiotom w które możemy zainwestować – mówi Cezary Mączka, członek zarządu Budimeksu.

Na razie nie ujawnia jakie innowacje tworzą firmy, które znalazły się na celowniku giełdowej grupy. Informuje natomiast, że fundusz na początek ma na inwestycje 3 mln zł, ale w razie potrzeby kwota może zostać zwiększona.

Wspólny cel
Wspólny cel
Budimex, wraz z firmami z grupy Orlenu i Lotosu oraz uczelniami przeprowadziły prace badawcze dotyczące asfaltu modyfikowanego polimerami. Celem jest budowa tańszych, ale trwalszych dróg.

Oprócz innowacji Budimex inwestuje również w ekologię. Już w ubiegłym roku grupa pozyskiwała 37 proc. zużywanej energii z odnawialnych źródeł. Planuje zacieśnić więzi z jej dostawcami i do 2023 r. zwiększyć wskaźnik do 50 proc. Dariusz Blocher, prezes Budimeksu wspominał także niedawno, że grupa jest zainteresowana inwestowaniem w podmioty mające pozwolenia na budowę farm wiatrowych oraz zarządzające taką infrastrukturą.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane