Budimex strategicznym partnerem Hyundaia

Giełdowa grupa budowlana podpisała umowę z Koreańczykami. Wesprze ich w realizacji kontraktów na rynku rafineryjnym, petrochemicznym, energetycznym i infrastrukturalnym.

Budimex zacieśnia współpracę z Koreańczykami. Giełdowa grupa oraz należący do niej Mostostal Kraków podpisały z polskim oddziałem Hyundai Engineering umowę o strategicznej współpracy na polskim rynku rafineryjnym, petrochemicznym, energetycznym i infrastrukturalnym. To umowa ramowa, zgodnie w którą strony będą każdorazowo podejmowały decyzję, czy chcą uczestniczyć razem w jakimś projekcie.

Polsko-koreańska współpraca uszczelni łańcuch dostaw

Budimex ma wspierać koreańskiego partnera w procesie ofertowym na etapie negocjacji z klientami, a w przypadku wygrania kontraktu - w jego realizacji. Dla Koreańczyków ważne jest dotarcie do kontrahentów z krajowego rynku, bo w okresie pandemii międzynarodowa współpraca jest utrudniona ze względu na zerwanie niektórych łańcuchów dostaw, zatory na szlakach handlowych i drożejący fracht.

- Obecnie Hyundai Engineering ma w portfelu na polskim rynku dwa duże projekty w branży chemicznej i zamierza rozszerzać działalność w dłuższej perspektywie. Współpraca z polskimi firmami przy realizacji projektów jest priorytetem, bo w okresie pandemii ogranicza ryzyko wynikające z zerwania łańcucha dostaw. Hyundai Engineering dostrzega konieczność maksymalnego wykorzystania zasobów lokalnych tam, gdzie jest to możliwe w zakresie technicznym i uzasadnione ekonomicznie. Podpisanie umowy o strategicznej współpracy z grupą Budimex jest milowym krokiem w kierunku realizacji kontraktów w Polsce – podkreśla Won Ock Kim, wiceprezes Hyundai Engineering.

Przy jednej z polskich inwestycji, Hyundai Engineering już współpracuje z grupą Budimex.

– Mostostal Kraków uczestniczy z Hyundaiem w realizacji projektów o wartości około 48 mln zł. Zostały zawarte umowy na prace montażowe konstrukcji stalowej w PDH Police oraz na dostawę konstrukcji stalowej podestów, również w ramach tego projektu – mówi Artur Popko, prezes Budimeksu.

To jedna z największych inwestycji na rynku budownictwa przemysłowego w Polsce, warta około 7 mld zł. Dotyczy budowy instalacji do produkcji polipropylenu w procesie odwodnienia propanu.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
Zwiastun współpracy
Zwiastun współpracy
Budimex i Hyundai zapoczątkowały współpracę podczas polickiego kontraktu Grupy Azoty. Wkrótce mogą wystartować po kolejne tego typu zamówienia. Eksperci prognozują, że śladem Budimeksu i Koreańczyków pójdą także inne krajowe firmy budowlane - zawrą umowy o strategicznym partnerstwie z graczami spoza Europy.
materiały prasowe

Firmy razem będą sprawniej realizować kontrakty

Branżowi przedsiębiorcy i eksperci liczą, że zacieśnienie strategicznej współpracy między Hyundaiem a Budimeksem usprawni realizację kontraktów. Korzyści będą obopólne.

- Hyundai Engineering to potężny gracz, który może wesprzeć Budimex w przekształceniu się w organizację budowlano-technologiczną. Na rynku światowym zmieniają się trendy, firmy budowlane z jednej strony coraz mocniej specjalizują się w wybranych obszarach realizacji inwestycji, ale z drugiej - przestają skupiać się tylko na rynku wykonawczym, oferując klientom kompleksowe usługi i rozwiązania projektowo-technologiczne. Jeśli Budimex rozwinie się w tym kierunku, będzie mógł pozyskiwać w Polsce i za granicą kontrakty o wyższej rentowności. Równocześnie, dzięki silnej pozycji i doświadczeniu, może pomóc Hyundaiowi w rozwoju działalności w Polsce, pozyskaniu i usprawnieniu realizacji kontraktów – mówi Jan Styliński, prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

Zwraca uwagę, że niektóre firmy współpracujące z Koreańczykami w polickim projekcie narzekały na problemy organizacyjne, utrudniające współpracę.

Na korzyści ze współpracy przy organizacji prac budowlanych i zarządzania kontraktami wskazuje także Marcin Mikulewicz, wiceprezes Stowarzyszenia Inżynierów, Doradców i Rzeczoznawców.

- Dzięki współpracy z Hyundaiem Budimex może zyskać know how, które umożliwi mu rozwój działalności w nowych obszarach rynku budowlanego. Hyundai natomiast może skorzystać na lepszej organizacji kontraktów i współpracy z krajowymi dostawcami oraz podwykonawcami – dodaje Marcin Mikulewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane