Budimex wyczerpał potencjał?

opublikowano: 02-04-2019, 22:00

Analityk Noble Securities podniósł z „redukuj” do „trzymaj” rekomendację dla akcji Budimeksu, a specjalista z Santandera obniżył zalecenie z „kupuj” do „trzymaj”.

Ceny docelowe, oszacowane przez obu analityków, są zbliżone. Według Krzysztofa Radojewskiego z Noble Secu-rities walory budowlanej spółki są warte 143,5 zł (do tej pory cena docelowa wynosiła 106,4 zł), według Adriana Kyrcza z Santan-dera — 146 zł.

„W 2018 r. Budimex mimo wzrostu przychodów zanotował istotny spadek zysków. Jednak na tle całej branży budowlanej spółka wyróżnia się zdecydowanie in plus. Powoli sytuacja na rynku budowlanym wydaje się stabilizować. W otoczeniu rosnących cen najtrudniej mają spółki realizujące długie kontrakty infrastrukturalne. Budimex broni swoich wyników zwiększając udział sił własnych w całości produkcji. Wyniki 2018 r. okazały się lepsze od naszych oczekiwań” — napisał analityk Noble Securities w raporcie z 28 marca z godz.

8.56. Adrian Kyrcz w raporcie z 26 marca z godz. 8.05 podkreśla, że zmiana rekomendacji to konsekwencja wzrostu notowań akcji o 28 proc. od czasu poprzedniego raportu, opublikowanego w lutym.

„Nasza cena docelowa rośnie do 146 zł, odzwierciedlając ostatni wzrost mnożnikówspółek porównawczych i obniżoną betę, w związku z ograniczonym ryzykiem dalszego wzrostu kosztów budowy. Nasza prognoza zysków pozostaje nienaruszona, ale uwzględnienie potencjalnej przedpłaty dotyczące kontraktu w Gdyni zwiększyło nasze szacunki przepływów pieniężnych na 2019 r. Nadal oczekujemy ożywienia zysków w drugim półroczu po słabych wynikach w pierwszym. Rok 2020 powinien przynieść dalszy wzrost zysków w wyniku spowolnienia wzrostu kosztów budowy i wyższej marży na niedawno podpisanych kontraktach. Uważamy jednak, że scenariusz poprawy zysków został już w pełni wyceniony, biorąc pod uwagę mnożniki P/E i EV / EBITDA na 2019/21 powyżej średnich historycznych” — napisał Adrian Kyrcz w uzasadnieniu raportu. Raporty i zastrzeżenia prawne dostępne są na pb.pl.

37 proc. O tyle od dołka w lutym urósł kurs Budimeks

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu