Budmiex zbuduje linię tramwajową

opublikowano: 13-01-2019, 22:00

Wrocław rozstrzygnął przetarg na budowę trasy tramwajowej na Popowice.

Było to już trzecie postępowanie na wybór wykonawcy.

— Przetarg rozstrzygnięty, nasza oferta okazała się być najlepsza! Mamy nadzieję, że inwestycję uda się zrealizować i pierwsze tramwaje pojadą nową trasą już za dwa lata — poinformowała spółka Budimex Budownictwo.

Warszawski wykonawca zrealizuje pierwszy etap budowy odcinka torów tramwajowych wzdłuż kilku ulic miasta wraz z przebudową wiaduktu oraz budową węzła tramwajowo-kolejowego i przystanku. Inwestorem są Wrocławskie Inwestycje, spółka należąca do samorządu, który wspólnie z PKP PLK zapłaci za wykonanie robót ponad 122,3 mln zł. W ostatnim przetargu na budowę linii tramwajowej na Popowice o kontrakt walczyły dwie spółki. Obok Budimex Budownictwo wystartowało Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor z Zawiercia. Obie oferty przekroczyły założenia kosztorysowe (86 mln zł), ale mimo to samorząd zdecydował się rozstrzygnąć przetarg.

122,3 mln zł Za tyle Budimex zbuduje trasę tramwajową we Wrocławiu.

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu