Budowa metra nie zakłóci Euro

MWA
06-06-2010, 15:15

Budowa drugiej linii metra w Warszawie nie przeszkodzi w organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 r.

Warszawskie metro
Zobacz więcej

Warszawskie metro

Na przełomie maja i czerwca 2010 r. rozpoczęła się w Warszawie budowa centralnego odcinka II linii metra, która połączy Rondo Daszyńskiego z Dworcem Wileńskim. Chociaż prace będą się odbywały w centrum miasta i w pobliżu Stadionu Narodowego, nie przeszkodzą kibicom w dotarciu na mecze.

— Budowa metra nie zakorkuje miasta ani nie przeszkodzi kibicom w uczestnictwie w mistrzostwach. Mimo że prace zakończą się na przełomie 2013 i 2014 r., wykonawcy zapowiedzieli, że do 2012 r. wszystkie najważniejsze skrzyżowania będą przejezdne — zapewnia Marcin Ochmański, rzecznik stołecznego magistratu.

W pierwszej wersji harmonogram zakładał, że roboty rozpoczną się jesienią 2010 r. Ale w związku z EURO 2012 termin przyspieszono, by budowa była jak najmniej uciążliwa w czasie, gdy do stolicy zjadą kibice z Europy, potęgując ruch w mieście.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Budowa metra nie zakłóci Euro