Budownictwo nabija REGON

opublikowano: 21-08-2017, 22:00

4276 tys. — tyle podmiotów gospodarki narodowej widniało w rejestrze REGON na koniec czerwca 2017 r., wynika z danych GUS.

To o blisko 380 tys. więcej niż na koniec ubiegłego roku. Nie jest to jednak tożsame z liczbą nowo zarejestrowanych podmiotów. Tu w ciągu roku wzrost wyniósł około 2,5 proc. W pierwszym półroczu zarejestrowano około 1856 tys. nowych podmiotów, a więc o ponad 45 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. To przede wszystkim zasługa budownictwa.

W pierwszym półroczu 2017 najwięcej nowo wpisanych podmiotów do rejestru REGON pochodziło właśnie z tej kategorii. Co więcej, jest to też sekcja, która w ciągu roku wyróżniła się największym wzrostemliczby nowo zarejestrowanych w ujęciu nominalnym. Przez pierwsze półrocze 2016 zarejestrowano w jej ramach około 31 tys. podmiotów, podczas gdy w tym roku było to już 35 tys. Niewiele mniej nowych wpisów (około 34 tys. w pierwszym półroczu 2017) odnosi się do kategorii: handel, naprawa pojazdów samochodowych, ale tu w ciągu roku nastąpił spadek.

Najmniej nowych wpisów i największy spadek w ujęciu procentowym zanotowano w kategorii: administracja publiczna i obrona narodowa, obowiązkowe zabezpieczenia społeczne. W pierwszym półroczu tego roku przybyło zaledwie 38 nowych podmiotów z tej sekcji, rok temu 69.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Dąbrowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Budownictwo nabija REGON