Budvar Centrum znów liderem sesji

GRA
02-07-2009, 11:20

Rozjeżdżają się dziś notowania blue-chipów i średniaków. WIG20 zniżkuje o 0,5, a mWIG40 zyskuje 0,7 proc.

Już drugą sesję z rzędu drożeje mocno Budvar Centrum. Zyskuje dziś 16 proc. Dlaczego? Prezes spółki powiedział wczoraj „Pulsowi Biznesu”, że nie zna przyczyny tej zwyżki.

Za Budvarem plasuje się Wasko, ze wzrostem na poziomie 12 proc. Dzisiejszy „Parkiet” donosi, że po wyjątkowo słabym I kwartale wyniki spółki się zdecydowanie poprawią. Po półroczu powinna mieć już zysk.

Rośnie wciąż jeden z wczorajszych liderów sesji, Action. Wczoraj jego notowania podbiła informacja o korzystnej rekomendacji wydane przez Erste Securities. Dziś inwestorzy ekscytują się nią w mniejszym stopniu, a kurs zwyżkuje o 3,6 proc.

Na wyraźnym plusie jest Optopol (+11 proc.), który szykuje się do zmian właścicielskich. Dzisiejsza „Rzeczpospolita” donosi, że producent m.in. tomografów optycznych, jest bliski wpuszczenia do akcjonariatu inwestora strategicznego. W grę wchodzą podmioty z Niemiec lub Japonii, a rozmowy powinny się zakończyć „w najbliższych dniach lub tygodniach”.

Narzekać nie mogą też dzisiaj akcjonariusze NFI Midas, kontrolowanego przez Romana Karkosika. Jego papiery zyskują 5 proc. Warto pamiętać, że dziś jego zależny CenterNet, startujący na rynku operator komórkowy, poda szczegóły oferty komercyjnej (pod marką „w Rodzinie”).

Ponad 3 proc. zyskuje PKM Duda, o którym pisze dzisiejszy „Parkiet’. Gazeta donosi, że mięsna firma jest bliska zawarcia porozumienia z bankami w sprawie spłaty zobowiązań, m.in. wynikających z opcji walutowych. Rozważana jest konwersja wierzytelności na akcje (przy cenie emisyjnej 1,5 zł). Zobowiązania uwzględnione w postępowaniu naprawczym to ok. 400 mln zł.

- Z punktu widzenia wartości spółki istotne znaczenie będzie miał stopień konwersji zobowiązań jak i wysokość ceny emisyjnej. Sensowna byłaby zamiana około 50% zobowiązań na akcje – zauważyła w dzisiejszym komentarzu Monika Karwasińska, analityk Domu Maklerskiego PKO BP.

Wśród największych spółek największym powodzeniem cieszą się papiery TPSA (+,4 proc.), a najmniejszym – BZWBK (-2 proc.). o ponad 1 proc. tanieje też KGHM. Miedziowa firma – zgodnie ze strategią – szykuje się do inwestycji w energetykę. Jak donosi „Parkiet”, spółka zależna KGHM – Energetyka – zamierza wziąć udział w prywatyzacji Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Legnicy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / Budvar Centrum znów liderem sesji