Budzą zaufanie

MK
opublikowano: 13-03-2013, 00:00

Aż 68 proc. Polaków uważa, że firmy z sektora nowych technologii są wiarygodne — wynika z najnowszych badań Edelman Trust Barometer.

Dla porównania: zaufanie do branży alkoholowej deklaruje 64 proc. respondentów, do motoryzacyjnej — 62 proc., do FMCG (dobra szybkozbywalne) — 54 proc., a do farmaceutycznej — 48 proc.

Ranking zamykają banki i instytucje świadczące inne usługi finansowe (odpowiednio 47 i 38 proc.). Również na świecie spółki technologiczne uchodzą za najbardziej wiarygodne (77 proc.) — i to drugi rok z rzędu. Czemu to zawdzięczają? — Wcześniej firmy konkurowały głównie niższymi kosztami pracy. Dziś to nie wystarcza, by odnieść sukces.

Trzeba m.in. efektywniej zarządzać danymi, osiągnąć większą mobilność i umiejętniej prognozować wydarzenia i tendencje rynkowe. Rozwiązania teleinformatyczne na to pozwalają, co przekłada się na pozytywne postrzeganie producentów i dostawców tych narzędzi — tłumaczy Rafał Niczypor, dyrektor działu komunikacji korporacyjnej w Edelman Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane