Budżet, priorytety, strategia - politycy u menedżerów

Kazimierz Krupa
opublikowano: 10-09-2001, 00:00

Budżet, priorytety, strategia — politycy u menedżerów

Ludzie biznesu, menedżerowie to grupa, do której szczególnie intensywnie umizgują się politycy — szczególnie w okresie kampanii wyborczej. I nie jest to żadna polska specyfika. Tak jest na całym świecie. Przecież to właśnie menedżerowie, w sposób naturalny, są pierwszymi recenzentami, mającymi wpływ na życie gospodarcze, decyzji polityków i, co jeszcze ważniejsze, to oni mają (a przynajmniej powinni mieć) kasę. A tego, kto ma kasę, trzeba słuchać szczególnie uważnie.

Styk polityki i biznesu od zawsze, i wszędzie, budził emocje. Relacje między biznesmenami a politykami przysporzyły już wielu kłopotów zarówno jednym. jak i drugim. W kontaktach zachowywana jest więc ogromna delikatność. Nikt chyba jednak, tak z polityków, jak i biznesmenów, nie miał obaw przed wzięciem udziału w przedwyborczym panelu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Menedżerów w Polsce. Patronat medialny nad imprezą objął „Puls Biznesu”. Jako pragmatycy, organizatorzy zaprosili do wzięcia w nim udziału przedstawicieli tylko tych ugrupowań, które — przynajmniej według sondaży — mają szansę na pokonanie progów wyborczych i wprowadzenie do parlamentu swoich przedstawicieli, a tym samym wpływania na politykę gospodarczą. Zaproszenia wystosowano więc do sztabów wyborczych SLD, PO, PSL, AWSP, PiS i UW. Wszystkie odpowiedziały pozytywnie, zapowiadając udział w panelu swoich gospodarczych ekspertów.

Niestety, czy to dlatego, że PSL to partia mająca przede wszystkim oparcie w terenie i jej ekspert, Mirosław Pietrewicz, nie zdążył z terenu dojechać, czy też dlatego, że nie liczy na głosy kadry menedżerskiej — w każdym razie eksperta gospodarczego PSL w panelu zabrakło. Wszyscy inni poddali się przesłuchaniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kazimierz Krupa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Budżet, priorytety, strategia - politycy u menedżerów