Czytasz dzięki

Buffett przeprowadził największe przejęcie od ponad 4 lat

opublikowano: 06-07-2020, 07:21

O firmie Warrena Buffeta było raczej cicho od rozpoczęcia pandemii. Berkshire Hathaway poinformowało właśnie o największej akwizycji od ponad 4 lat.

Buffett zdecydował się przejąć za 4 mld USD gazociąg i infrastrukturę magazynową od Dominion Energy. Pokazuje to obszar jego obecnego zainteresowania, uważa David Kass, profesor finansów z Robert H. Smith School of Business.

Zobacz więcej

Warren Buffett

fot. Bloomberg

Buffett nie dokonywał przejęć w początkowej fazie pandemii, ograniczając się jedynie do sprzedania akcji linii lotniczych. Wywołało to głosy krytyki, że legendarny inwestor stracił zdolność wykorzystywania okazji do przejęć w okresach kryzysowych, która pozwoliła wywindować wartość Berkshire Hathaway do ponad 400 mld USD.

- Podoba mi się to, że biorąc pod uwagę jego „niedźwiedzie” nastawienie, jest wciąż gotowy do dokonywania przejęć gdzie dostrzega sens i korzyść dla Berkshire - powiedział Darren Pollock, zarządzający aktywami w Cheviot Value Management.

Przejęcie oznacza zwiększenie zaangażowania Berkshire w branży infrastruktury gazu ziemnego. Spółka zawarła transakcję niedługo po tym jak jego cena spadła w USA najniżej od 25 lat.

- To wygląda na potwierdzenie, że surowce energetyczne są niedowartościowane – powiedział Bill Smead, szef inwestycji w Smead Capital Management. – W „dołku” aktywa ze słabych rąk przechodzą do mocnych – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane