Buffett: rynek kapitałowy ma przed sobą trudne lata

Marek Druś
12-03-2002, 20:43

Legendarny Warren Buffett, właściciel i prezes funduszu Berkshire Hathaway jest nadal sceptyczny w swojej ocenie amerykańskiego rynku kapitałowego.

W corocznym liście, kierowanym do uczestników funduszu, Buffett napisał, że nie widzi wielu atrakcyjnych możliwości inwestycyjknych na amerykańskim rynku akcji.

- Rynek akcji od wielu lat był zbyt wysoko wyceniony w stosunku do rezultatów spółek, ten fenomen wyraźnie się kończy – napisał w swoim liście Buffett.

Jego zdaniem, możliwość osiągnięcia dużych zysków z inwestycji w akcje będzie coraz bardziej ograniczona. Buffett uważa, że sytuacja ta może trwać nawet przez najbliższą dekadę.

Analitycy podkreślają, że Buffett zawsze był ostrożny w swoich prognozach. Z reguły mają one charakter długoterminowy.

- Możliwość poprawy koniunktury w pierwszym, drugim kwartale, czy drugiej połowie roku nie wpływa na ocenę rynku, którą formułuje Buffett – powiedział Bill Nygren, zarządzający funduszami Oakmark Fund i Oakmark Select.

Akcje Berkshire Hathaway są obecnie notowane po ok. 71,5 tys. USD. Papiery klasy B są bardziej przystępne, ich kurs sięga ok. 2.380 USD.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Buffett: rynek kapitałowy ma przed sobą trudne lata