Buffett zamówił samoloty

ŁO, ft. com, theglobeandmail.com
opublikowano: 04-03-2011, 00:00

Firma należąca do funduszu znanego inwestora kupi Bombardiery o wartości 6,7 mld USD.

Firma należąca do funduszu znanego inwestora kupi Bombardiery o wartości 6,7 mld USD.

Kanadyjski Bombardier poinformował, że otrzymał największe w swojej historii zamówienie na dostawę samolotów biznesowych. I to od nie byle kogo. 50 maszyn z rodziny Global (z opcją zakupu kolejnych 70) zamówiła firma NetJets, kontrolowana przez fundusz Warena Buffet. Pierwszą dostawę zaplanowano na czwarty kwartał 2012 r.

Katalogowa wartość kontraktu to 6,7 mld USD (ok. 20,1 mld zł), choć ze względu na wielkość umowy cena końcowa będzie najprawdopodobniej niższa.

— Myślę, że zamówienie tej skali jest sygnałem, że popyt wraca do sektora samolotów biznesowych — mówi dziennikowi "Financial Times" Rob Stallard, analityk RBC Capital Markets.

Inwestorzy z entuzjazmem przyjęli informację o kontrakcie, akcje Bombardiera na giełdzie w Toronto podskoczyły o 7,5 proc.

NetJets należy do Berkshire Hathaway, funduszu inwestycyjnego kontrolowanego przez miliardera Warrena Bu- ffetta. Firma jest czołowym światowym operatorem czarterowych samolotów dla biznesu. W październiku NetJets zamówiło 125 maszyn Embraer Phenom 300.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, ft. com, theglobeandmail.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu