Buffett znów przebija rynek

opublikowano: 27-04-2016, 08:19

Po słabym 2015 r. amerykański miliarder-inwestor Warren Buffett początek bieżącego roku może zaliczyć do udanych, przebijający wyniki osiągane przez rynek, pisze serwis CNNMoney.

Oba typy akcji należących do wehikułu inwestycyjnego Berkshire Hathaway zyskują w 2016 r, z czego akcje klasy A 1 proc. zaś klasy B niemal 11 proc. podczas gdy wzrost indeksu S&P500 sięga zaledwie 2 proc.

To w dużej mierze zasługa aprecjacji notowań akcji takich tuzów z portfela Buffetta jak, Kraft Heinz, IBM czy Coca-Cola, które zdecydowanie in plus prezentują się na rynku co pozwala zrównoważyć z nawiązką spadki w przypadku walorów banków z Wells Fargo na czele, których udziały posiada 85-letnia „wyrocznia z Omaha”. 

To optymistyczna informacja dla akcjonariuszy Berkshire Hathaway, przed dorocznym już 51. spotkaniem, jakie ma się odbyć w najbliższy weekend.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane