Bulten buduje drugą fabrykę

opublikowano: 13-09-2017, 22:00

Szwedzki producent elementów dla motoryzacji wyda 80,5 mln zł na centrum logistyczne i zakład w strefie.

80,5 mln zł zainwestuje w fabrykę i centrum logistyczne w Polsce szwedzki Bulten — wynika z komunikatu spółki. 9,5 mln zł przeznaczy na zakup 78 tys. mkw. działki, a 71 mln zł będzie kosztować obiekt. Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku, a produkcja — w pierwszym półroczu 2019. Zakład powstanie w Radziechowach-Wieprzu na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE).

To kolejny krok, by stać się najbardziej opłacalnym producentem złączek i wzmocnić pozycję firmy na rynku — tak inwestycję w Polsce komentuje Tommy Andersson, prezes Bultena.
Zobacz więcej

DOBRE POŁĄCZENIE:

To kolejny krok, by stać się najbardziej opłacalnym producentem złączek i wzmocnić pozycję firmy na rynku — tak inwestycję w Polsce komentuje Tommy Andersson, prezes Bultena. [FOT. BULTEN.COM]

— Bulten dostał zezwolenie w sierpniu. Deklaruje, że stworzy 35 miejsc pracy i zainwestuje co najmniej 60 mln zł — mówi Mirosław Pachucki z KSSE.

Firma przeniesie się z obecnego centrum logistycznego w Wilkowicach położonych kilka kilometrów od Bielska-Białej. To w tym mieście — na terenie dawnych zakładów Bielskiej Fabryki Wyrobów Śrubowych Bispol — w 1998 r. powstała spółka Bulten Polska. Dodatkowy zakład w Radziechowach- Wieprzu ma umożliwić realizację rosnących zamówień. Bulten jest producentem elementów złącznych dla motoryzacji. Spółka powstała w 1873 r. i zatrudnia około 1300 osób w dziewięciu krajach, a jej siedziba znajduje się w Göteborgu.

Ma centra logistyczne lub biura sprzedaży w Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce i Chinach oraz fabryki w Szwecji, Niemczech, Polsce, Chinach i Rosji. W ubiegłym roku miała 2,6 mld SEK (1,2 mld zł) przychodów. Jest notowana na giełdzie w Sztokholmie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu