Bumar ma zgodę na przejęcie poznańskiego Stomilu

DI, PAP
opublikowano: 07-02-2011, 14:33

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i  Konsumentów wyraziła zgodę na przejęcie przez Bumar kontroli nad poznańskim Stomilem - poinformowała w poniedziałek w komunikacie rzeczniczka Urzędu Małgorzata Cieloch.

"Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji" - zaznaczyła rzeczniczka.

Bumar jest czołowym polskim dostawcą i eksporterem uzbrojenia i sprzętu wojskowego. Pełni rolę podmiotu dominującego w Grupie Bumar, która obejmuje 24 spółki, w tym producentów broni i amunicji. Natomiast Stomil Poznań produkuje opony m.in. do wózków podnośnikowych, pojazdów ciężarowych, rolniczych oraz maszyn górniczych i samolotów.

Cieloch przypomniała, że zgodnie z przepisami połączenie firm musi być zgłoszone do UOKiK, jeżeli biorą w nim udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane