Bundesbank ostrzegł przed recesją w Niemczech

Fabryka Obrabiarek RAFAMET Spółka Akcyjna
18-06-2001, 16:47

FRANKFURT (Reuters) - Członek rady Bundesbanku, Hans Reckers ostrzegł w poniedziałek, że niemieckiej gospodarce grozi recesja z powodu "niebezpiecznej kombinacji" czynników takich jak wysoka inflacja, rosnące bezrobocie i słaba konsumpcja.

Reckers uważa, że prognozy wzrostu Produktu Krajowego Brutto(PKB) Niemiec w tym roku na poziomie 1,7 procent są za wysokie. Takie prognozy przedstawił w poniedziałek jeden z niemieckich instytutów ekonomicznych HWWA.

"Obserwujemy w Niemczech niebezpieczną kombinację czynników ekonomicznych, dlatego recesji nie da się wykluczyć" - powiedział Reckers podczas konferencji we Frankfurcie.

Jego zdaniem na pogorszenie sytuacji ekonomicznej Niemiec wpływ mają spadek tempa wzrostu gospodarczego, inflacja na poziomie 3,5 procent, a także "minimalne" wydatki osobiste i wysoka stopa oszczędności.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Fabryka Obrabiarek RAFAMET Spółka Akcyjna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Bundesbank ostrzegł przed recesją w Niemczech