Czytasz dzięki

Bundesbank: perspektywy gospodarki Niemiec są słabe

opublikowano: 18-05-2020, 12:48

Bundesbank prognozuje, że gospodarka Niemiec zanotuje duży spadek w drugim kwartale pomimo złagodzenia ograniczeń wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa, informuje Reuters.

- Pomimo łagodzenia wprowadzonych ograniczeń, społeczne i gospodarcze życie w Niemczech jest wciąż bardzo dalekie od takiego, jakie jest uważane za normalne – głosi comiesięczny raport banku centralnego Niemiec. – Dostępne wskaźniki gospodarcze pokazują niekorzystny obraz – dodaje. 

W pierwszym kwartale PKB Niemiec spadł o 2,2 proc., najmocniej od 2009 roku. Ponieważ poprzedni także był minimalnie spadkowy, największa europejska gospodarka znalazła się w technicznej recesji.

Bundesbank spodziewa się, że obecny kwartał będzie dużo gorszy niż pierwszy. Przyznaje, że choć łagodzenie ograniczeń pomoże gospodarce, to niektóre z nich prawdopodobnie pozostaną przez dłuższy okres czasu. Bank centralny Niemiec wskazuje także, że można spodziewać się iż konsumenci pozostaną przez dłuższy czas bardziej ostrożni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane