Burmistrz oskarża prokuraturę

opublikowano: 26-03-2019, 22:00

Włodarz Śródmieścia, oskarżany o świadome działanie na niekorzyść spółki Legia Warszawa, liczy na uniewinnienie.

Krzysztof Czubaszek, burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, może zostać odwołany ze swojej funkcji. Głosowanie w tej sprawie — poinformował wczoraj stołeczny ratusz — odbędzie się w piątek. Ma to związek ze złożonym w jego sprawie aktem oskarżenia. Prokuratura zarzuca mu, że w 2017 r. świadomie działał na niekorzyść klubu Legia Warszawa, wydając w trybie natychmiastowym decyzję podatkową. Dotyczyła ona naliczenia podatku za 2012 r. zgodnie z inną niż dotychczas interpretacją podatkową i skutkowała natychmiastowym ściągnięciem z konta klubu 4,5 mln zł (wcześniej rocznie klub płacił blisko trzykrotnie mniejszą kwotę). Wówczas klub odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego (które przyznało mu rację), ale jednocześnie złożył zawiadomienie do prokuratury. Ta niedawno poinformowała, że po rocznym śledztwie są podstawy do postawienia zarzutów o złamanie prawa.

— Z informacji przekazanych mi przez mec. Aleksandrę Więch-Barchan i mec. Marka Małeckiego [obrońców burmistrza — przyp. red.] wynika, że Sąd Rejonowy dla Warszawy- Śródmieścia w dniu 21 marca 2019 r. podjął decyzję o zwróceniu Prokuraturze aktu oskarżenia — poinformował wczoraj burmistrz w oficjalnym oświadczeniu.

Dodał, że zdaniem jego obrońców sprawa zakończy się uniewinnieniem, a taka decyzja sądu będzie równoznaczna z tym, że prokuratura popełniła błąd. Legia Warszawa nie chce dziś komentować sprawy oskarżeń wobec burmistrza.

1cae78be-dad3-11e9-8a34-2a2ae2dbcce4
Polityka gospodarcza
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE
Polityka gospodarcza
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy